Technology

Perfekcyjna forma zespołu mistrza ligi polskiej - wysokie zwycięstwo w Lidze Konferencji Europy z Villarreal!

07.11.2022, 09:41 0 komentarzy

Piłkarscy wielbiciele z naszego kraju nie mają zbyt często szansy do celebrowania wygranych swojego klubu w pucharach europejskich i to nie podlega wątpliwości. Bardzo często zespoły z Ekstraklasy swoją przygodę z rozgrywkami międzynarodowymi kończą dość szybko i wówczas mogą skoncentrować się wyłącznie na zmaganiach krajowych. Jednak w sezonie 2022/2023 największe powody do szczęścia mają sympatycy poznańskiego Lecha. Drużyna mistrza polskiej ligi awansowała do fazy grupowej Ligi Konferencji Europy i od pierwszego meczu dostarcza swoim sympatykom dużo emocji. Kolejorz podczas ostatniej kolejki zmagań grupowych rywalizował z Villarreal, a więc ciężki przeciwnikiem. Zwycięstwo w tym pojedynku znaczyło, że gracze poznańskiego Lecha zapewnią sobie awans do kolejnej fazy. Dużo piłkarskich specjalistów miało wątpliwości co do tego, iż mistrz Ekstraklasy zdoła wygrać z znacznie lepiej notowanym rywalem i należy to podkreślić.

Od pierwszej minuty tego starcia mistrz Polski prezentował się dużo lepiej niż hiszpański rywal. Perfekcyjnym przykładem tego była bramka Velde, która została strzelona w dwudziestej siódmej minucie spotkania. Kibice Lecha oszaleli z radości i o wiele intensywniej zaczęli wspierać swoich piłkarzy. Rezultatem jeden do zera dla mistrza PKO Ekstraklasy zakończyła się pierwsza połowa tego pojedynku. Piłkarze Lecha w drugich 45. minutach tego meczu musieli grać uważnie i jednocześnie poszukiwać okazji na zdobycie kolejnej bramki. Zawodnicy mistrza polskiej ligi zdobyli drugiego gola parę minut po rozpoczęciu gry. W 51. minucie trafienia na dwa do zera strzelił Skóraś, który grał w tym pojedynku doskonale. Na 13 minut przez końcem meczu gracz poznańskiego Lecha zdobył drugiego gola, co doprowadziło piłkarskich sympatyków będących na stadionie w Poznaniu do szaleństwa. W końcowym rozrachunku mecz zakończył się wynikiem 3:0 dla gospodarzy, co oznaczało zapewniony awans do fazy pucharowej rozgrywek Ligi Konferencji Europy. Mistrz PKO Ekstraklasy w rozgrywkach grupowych zajął II miejsce. W 1/16 finału Ligi Konferencji grać będą z norweskim Bodo/Glimt.